2247954282173403
 

e-Fatura 5 Milyon Zorunluluğu, Kimler nasıl kullanacak

Faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi ve yine elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesi hususunda getirilen yasal çerçeve doğrultusunda ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği standartlara uygun olarak geliştirilen Logo e-Fatura çözümleri, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik faturaları düzenleye bilmeyi ve elektronik ortamda iletilmesini olanaklı kılan bir uygulamadır. e-Fatura, faturanın taraflar arasında güvenli ve hızlı dolaşımı sağlar.


e-Fatura uygulamasına geçmek için çevreye katkısından, sağladığı maliyet avantajlarına kadar pek çok neden var. Eğer işletmeniz 412 sıra numaralı VUK Genel Tebliği kapsamında 2019 e-Fatura kullanması zorunlu mükellefler listesinde yer alıyorsa ya da kağıt fatura kullanımının sebep olduğu operasyonel maliyetlerini azaltmak istiyorsanız e-Fatura uygulamasına geçerek bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Logo e fatura entegratör fiyat listesi

2019 e-Fatura 5 Milyon kapsamında uygulamayı kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Uygulamayı kullanmak için başvurusu uygun bulunan tüzel kişiler, düzenledikleri e-Faturaların değişmezliğini, bütünlüğünü ve kaynağının doğruluğunu garanti altına almak için Mali Mühür kullanmak zorundadırlar. Bunun için gerekli başvuruyu http://mm.kamusm.gov.tr/surecler/#basvuru_sureci adresinden ulaşabilirsiniz.

e-Fatura işlemlerinde kullanacağınız hesap bilgilerini edinebilmek için GİB’e doğrudan başvurmanız gerekmektedir.Mali Mührünüz tarafınıza ulaştığında www.efatura.gov.tr adresinden online başvuru yapabilirsiniz.


2019 e-Fatura kullanım yöntemleri nedir? Biz hangi yöntemi kullanmalıyız?

e-Logo Özel Entegratörlük Hizmeti, e-Fatura Portal Çözümü veya Bilgi İşlem Sisteminin Entegrasyonu yöntemlerinden; işletme yapınıza en uygun olanı seçerek elektronik fatura kullanmaya başlatabilirsiniz.


e-Logo Özel Entegratörlük Hizmeti: GİB'dan özel entegratörlük iznini alan e-Logo, 7/24 aktif çalışan hızlı ve güvenli bir sistemin yatırımını kullanıcı firma adına üstlenir ve böylelikle e- faturaların alınıp gönderilmesi ve saklanması e-Logo’nun vasıtasıyla otomatik gerçekleştirilir. Aylık kesilen ve alınan e-Fatura sayısı dört/beş haneli rakamlara ulaşan firmalara kesin olarak önerilmektedir.

e-Fatura Portal Kullanımı: GİB’in sunduğu e-Fatura portali üzerinden manuel olarak alınıp gönderilebiliyor. Aylık kesilen ve alınan e-Fatura sayısı dört/beş haneli rakamlara ulaşmıyor, sistemi düzenli olarak takip etme ve firmaya gelen faturaları geç kalmadan kontrol edebilme imkanı var ise "e-Fatura Portal Yöntemi" önerilir. Portal üzerinde 6 ay geçmişe yönelik kayıt tutulmaktadır. Daha önceki geçmiş yılların saklanması müşteri sorumluluğundadır.

Bilgi İşlem Sisteminin Entegrasyonu: e-Fatura Entegrasyon Çözümü ise belirlenen standartlara uygun entegrasyonu sağlamanız durumunda kendinize ait özel bilgi işlem sistemleri aracılığıyla, GİB’in sistemine entegre olarak e-Fatura uygulamasını kullanabilmenize olanak sağlar.


e-Fatura bize ne kazandırır?
  1. Kesintisiz fatura alışverişi ve sıfır veri kaybı ile güvenli ve tutarlı veri erişimi sağlarsınız.

  2. Kağıt fatura masrafınız dan kurtularak operasyonel maliyetlerinizi büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

  3. e-Logo Özel Entegratörlüğü yöntemini kullanmanız durumunda, e-Fatura bilgilerinize mobil ortamdan da ulaşabilirsiniz.

  4. Değişen mevzuata göre güncellenen ve GİB standartlarıyla uyumlu yapısıyla işlemlerinizi yasalarla uyumlu bir şekilde yürütebilirsiniz.

  5. e-Logo Özel Entegratörlüğü kullanmanız durumunda, e-Fatura e-Mail hizmeti üzerinden iletilen faturalara otomatik olarak e-Mail yoluyla da ulaşabilirsiniz.

  6. Kullanıcı dostu arayüzü ve esnek fatura formatlarıyla kolay fatura oluşturabilir, faturalarınızla ilgili anlık bilgi alarak süreçlerinizde verim artışı sağlarsınız.

  7. e-Fatura sınırsız sayıda kullanıcının yetkilendirilmesine izin veren yapısıyla yönetim kolaylığı sağlarsınız.

#efatura2019zorunluluğu, #efatura5milyon, #efaturakimlerkullanacak, #2019efaturaşartları